Spoření a investice,
srozumitelný průvodce

Doporučujeme

Akcie společnosti OVB holding AG jsou zajímavou formou investice.

Aktuální výši vdovského důchodu Vám poví Důchodová kalkulačka 2014 na Duchod.cz

Finance-Investice.cz

Spoření na důchod, penze

Jiří Dolejš Security Systems

 
Ostatní

Fenomén inflace, riziko pro investice

investice-otaznik
Inflace je jev, který se dotýká každého z nás. Především držitelé úspor a investoři by měli být na pozoru před jejími účinky. Znalost nejdůležitějších souvislostí je investorská nutnost.

Inflace je pojem, se kterým se již setkal zřejmě každý investor. Jedná se o fenomén, se kterým se nutně setkává každý člověk účastnící se hospodářského života. Inflace obecně vyjadřuje všeobecný růst cen v čase, který je spojený se znehodnocováním peněz. Ovlivňuje tak každého držitele peněz a také vztahy především mezi kupujícími a prodávajícími a mezi dlužníky a věřiteli. A jsou to především posledně zmínění věřitelé, držitelé úspor a investoři, kteří by si na její účinky měli dát obzvlášť pozor.

Přestože se inflace dotýká každého z nás, je jevem, jehož výskyt a dopady nejsou vždy zřejmé. Jeho komplexnost si vyžaduje studium širší odborné literatury zaměřené na finanční matematiku a makroekonomii. Minimem výbavy každého investora je znalost, jak se inflace měří a jak ovlivňuje reálnou hodnotu investice. Užitečnou nadstavbou je poté znalost, jakým způsobem inflace vzniká a kdy ji v hospodářství můžeme očekávat. Přehled nejdůležitějších souvislostí tohoto rizikového jevu vám přinášíme v následujících odstavcích.

Zdroj: Fenomén inflace, riziko pro investice

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x